Розшукуються бажаючі стати коучем освітнього проекту для дорослих «Стале господарство»

23 Сен

1234418_10151656797102475_307735474_n

Під час участі в Саміті з сатлого розвитку, організованого greencubator ми познайомились з цікавим проектом «Стале домогосподарство», який впроваджує культуру сталого розвитку на рівні побутових звичок. Проект працює наступним чином: коучі (люди, які проходять одноденний тренінг-навчання) набирають в своєму оточенні (друзів, сусідів, одногрупників, тощо) команду з 6-8 чловік разом з якою експерементуюють з втіленням екологічно-дружніх звичок в реальне життя.

Одна із організаторок проекту навіть планує робити зі своєї квартири «відкриту лабораторію», тобто анонсувати про досягнення в соціальних мережах.

Деталі про проект, та про його потенційні результати знайдете нижче. Якщо вам цікаво стати коучем такого проетку, то повідомте про це за посиланням до 30 вересня.

EcoTeamProgramUA (проект перебуває на стадії адаптації)

1236780_10151666162572475_810523210_nДружні рецепти для сталого стилю життя! Приєднайся до екокоманди у своєму місті!

ГОЛОВНА МЕТА – поведінкові зміни у напрямку сталого стилю життя та ресурсозбереження. Учасники програми навчаються змінювати свої щоденні звички на більш сталі, будувати своє та життя громади з урахуванням потреб сталого розвитку.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ у програмі можуть усі охочі та не байдужі до ідей сталого розвитку громадяни віком від 18 років. Участь у програмі – на волонтерських засадах.

ЯК ДІЄ ПРОЕКТ Учасники об’єднуються в екокоманди– групи з 6-8 осіб. Їх навчання проходить у форматі щотижневих зустрічей – своєрідного “гуртка за інтересами”, за підтримки ведучого (коуча).

З допомогою спеціально розробленого посібника учасники екокоманд у повсякденному житті практично застосовують поради щодо:

• енергозбереження,

• сортування сміття, скорочення відходів,

• зменшення водокористування,

• освоюють ази домашньої економіки,

• стежать за безпекою своєї оселі,

• ведуть здоровий спосіб життя.

Важливою складовою проекту є вимірювання. На початку та у кінці проекту учасники екокоманд проводять аудити – вимірювання за кожною із 6 вивчених тем посібника. Це дає змогу відстежити якісні поведінкові зміни у повсякденному стилі життя учасників проекту.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЕКТУ Програма проекту розрахована на 2,5-3 місяці для кожної з екокоманд. За програмою учасники мають 8 зустрічей: стартову, шість практичних за темами посібника, підсумкову та зустріч-святкування результатів. Однак кількість зустрічей може бути більшою – на розсуд екокоманди. Місце зустрічей екокоманда обирає та організовує самостійно.

ЯК ОРГАНІЗОВУЮТЬСЯ ЕКОКОМАНДИ. РОЛЬ КОУЧА  Екокоманду створює людина, що погодилась стати ведучим (коучем). Для цього їй попередньо необхідно пройти безкоштовний одноденний тренінг, який проводять реалізатори проекту. На тренінгу коуч отримує усі необхідні знання та навчички для роботи з екокомандою. Після тренінгу коуч, який організує свою екокоманду, отримує безкоштовні посібники для учасників – “Порадник екокоманди”. В обов’язки коуча входить підтримка екокоманди та надання результатів її роботи (аудити) реалізаторам проекту.

РЕЗУЛЬТАТИ  Як показує досвід закордонних колег, екокомандам вдається досягти високих результатів в збереженні ресурсів:

· в середньому на 20-40% зменшити кількість відходів,

· на 15-20% скоротити використання чистої води на господарські потреби,

· на 7-15% знизити споживання електроенергії. У масштабах планети — це обнадійливі цифри!

посилання на сторінку

РЕАЛІЗАТОРИ  Програма “Стале домогосподарство” реалізується у рамках міжнародного проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” українською неурядовою організацією “Вчителі за демократію та партнерство”, міжнародною неурядовою організацією “Глобальний план дій”, (GAP, Швеція) та за підтримки Агенції з питань міжнародного розвитку SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

Реклама

Один ответ to “Розшукуються бажаючі стати коучем освітнього проекту для дорослих «Стале господарство»”

  1. Аноним 26.09.2013 в 5:12 дп #

    прекратите пачкать бумагу своими «плакатными схемами», экономьте лес!

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: