Семінар творчої молоді 2013

8 Фев

Ти молодий митець чи політолог? Тебе цікавить розвиток у цій галузі? Шукаєш нових друзів та однодумців? Творча подія року для молоді.

«Смолоскип» оголошує прийом тез на круглі столи Семінару творчої молоді — 2013. Також ініціюємо створення Відкритого альтернативного університету!
Починаючи з цього року, в рамках Семінару творчої молоді, окрім традиційних круглих столів та тренінгів, учасники матимуть нагоду слухати окремі навчальні курси, розроблені більш досвідченими та давніми семінаристами. У той спосіб розпочне діяльність Відкритий альтернативний університет (ВАУ), зміст навчання в якому визначатимуть самі його слухачі.
Цього року буде запропоновано курси:
1). «Глобалізація: світовий процес та його впливи на Україну». Лекторка – Ірина Патроник, директорка з питань комунікації Міжнародного центру політичних студій.
2). «Історія та теорія ненасильницького спротиву». Лектор – Максим Кицюк, історик, голова ВМГО «Фундація регіональних ініціатив».

Також відбудуться круглі столи:
1). «Українська національна ідея – реальність чи можливість?» Модератор – Андрій Шийчук.
2). «Русский мир як гуманітарний та політичний дискурс». Модератор – Максим Майоров.
3). «Політиками народжуються, навчаються чи стають випадково?» Модератор – Віталій Паздрій.
4). «Ґендерні війни: новий наступ патріархату на права людини в Україні». Модераторка – Тамара Марценюк.
5). «Мультилінгвізм в Україні та світі». Модератор – Сергій Солтис.
6). «Сучасне мистецтво в Україні – актуальність, соціальність, інтеграційність». Модератор – Ярослав Мінкін.

Шанси потрапити на Семінар дають тези виступу на одному із запропонованих тут круглих столів АБО есе з проблематики, дотичної до котрогось із запропонованих курсів (обсяг аналогічний). Тези або есе мають бути надіслані на адресу виконавчого директора МБФ «Смолоскип» – rosemkiv@gmail.com
Термін подачі тез або есе – 1 березня 2013 р. Ми залишаємо за собою право не розглядати заявки надіслані пізніше.
Нижче пропонуємо анотації круглих столів, запропоновані модераторами.
Щасти всім!

Андрій Шийчук:
Українська національна ідея — реальність чи можливість?
Круглий стіл продискутує, яка саме зараз ідея об’єктивно об’єднує всіх україн-ських лівих, правих, синіх, жовтих і т.д., а вже потім — ту, яка мала би об’єд¬ну¬вати (тобто реалізм замість ідеалізму, хоча не без останнього). Стіл мав би таку ідею або вивести і показати, або ствердити, що чогось такого як актуальна українська національна ідея нема (і, як варіант, не може бути).

Максим Майоров:
«Русский мир» як гуманітарний та політичний дискурс
Для обговорення пропонується актуальна та конроверсійна тема про нібито на-лежність України до цивілізаційної спільноти під назвою «Русский мир» (РМ). Актуальність теми зумовлена відносно нещодавнім початком інформаційної кампанії з просування концепту РМ, а також помітним завзяттям цієї кампанії в Україні. Для більшості, хто належать до протилежних таборів у ставленні до РМ, це поняття абстрактне, збірний образ добра або ж зла. Учасникам круглого столу пропонується відійти від абстракцій, відкинути упередження та подиви¬тися тверезо на дане явище. Серед питань, які потребують з’ясування та диску¬сії, зосередимось на таких: яке наповнення (геополітичне чи культурологічне) превалює у даному концепті? що саме розуміється під означенням «русский»? яке співвідношення зовнішніх (РФ) та внутрішніх (Україна) зусиль у розвитку і просуванні даного концепту у нас? які перспективи просування ідеї РМ в Україні? як виглядає РМ на фоні інших цивілізаційних концептів нашого регіону (Європа, Євразія тощо). У процесі відбору тез перевага буде надаватися тим, які не містять патетичних оцінок та закликів.

Віталій Паздрій:
Політиками народжуються, навчаються чи стають випадково?
Протягом двох годин обговоримо шляхи становлення політика, національного лідера. Що необхідно для майбутнього політика: харизма, дії і результати, спеці-альна освіта? Може все разом або щось тільки одне? А можливо випадкова по¬дія когось піднесе на «владний Олімп»? Цікавим буде обговорення, наскільки є необхідними та ефективними політичні семінари, тренінги, школи, система під-готовки державних службовців тощо? Запрошуємо до широкої дискусії щодо шляху становлення національних і регіональних лідерів та політиків.

Тамара Марценюк:
“Гендерні війни”: новий наступ патріархату на права людини в Україні
Питання спрямованої на досягнення гендерної рівності державної гендерної політики є невід’ємною складовою формування і відтворення демократичного суспільного устрою. Попри проголошувану і здійснювану протягом останніх десяти років в Україні державну гендерну політику, українське суспільство стикається із суперечливими ініціативами, які активно втручаються у процеси поширення прав людини в Україні. За останні три роки в Україні спостерігаємо процес інституціоналізації так званого “анти-гендерного руху”, представленого низкою ініціатив, що займаються так званою “боротьбою із гендером, гей-диктатурою та ювенальною юстицією (правами дітей)”. “Стоп-гендер” ініціа¬ти¬ви активно розробляють агітаційну літературу, знімають ролики, організовують марші, надсилають листи в органи державної влади. Які причини та можливі наслідки цієї боротьби? Чи її актуалізація пов’язана із передвиборною кампанією? Хто “стоїть” за анти-гендерними організованими формами патріар¬хатного супротиву? Що переможе в сучасному українському суспільстві – дискурс прав людини чи патріархатні уявлення про “традиційну сім’ю”.

Сергій Солтис:
Мультилінгвізм в Україні та світі
Що таке мультилінгвізм. Причини й витоки мультилінгвізму в світі. Міфи, легенди та реальність мультилінгвізму в Україні та світі. Чи взагалі є мовний конфлікт в Україні та світі або це навязано ЗМІ в окремих країнах? Вплив політичних перепетій на мови в розрізі останніх 20 років у світі.

Ярослав Мінкін:
Сучасне мистецтво в Україні — актуальність ,соціальність, інтеграційність
Це круглий стіл ,під час якого учасники дізнаються про новітні тенденції та регіональні особливості українського мистецтва, його соціальну спрямованість та євроінтеграційну складову. Основний меседж заходу «Культура й мистецтво сьогодення — це прагнення демократії».
Круглий стіл буде складатись з доповідей про стан різних напрямків сучасного мистецтва в Україні й має перерости в дискусію про миттєве й вічне.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: