МІСЬКИЙ ПРОСТІР

2011

«Обійми країну»

м. Маріуполь, м. Львів,  Яна Вертеба, Дмитро Бобрицький, Ірина Теглівець
Одночасно в декількох містах України люди на головних площах обіймалися та посміхалися один одному – і це був не просто прояв раптовою радості, а флешмоб, який символізував єдність України. Первинно одночасні флешмоби планувалось провести в Маріуполі та Львові, але завдяки соціальним
мережам до реалізації приєдналися ініціативні групи з Рівного, Дніпропетровська, Кривого рогу, Нової Каховки, Севастополя та Києва.

«Зроби назустріч крок!»

м. Маріуполь Донецької обл , Тетяна Гунченко
Місто Маріуполь історично є багатонаціональним та полікультурним центром, в якому спільно мешкають українці, греки, росіяни, поляки та представники інших національностей. Проектна команда намагалася налагодити дружні стосунки між молоддю різних національностей через розвиток молодіжної громадянської журналістики в Маріуполі.

«Сілезія від кухні»

Руда Шльонська, Малґожата Хадала, Маґдалена Нєрадзік
Проект знайомив громадськість із сілезькою кухнею, яка здавна славиться в Польщі. Були проведені спеціальні заняття, під час яких господині зі села Кохціце навчали учасників готувати типові сілезькі страви. Впродовж проекту також діяв блог, на якому було розміщено рецепти  страв та відео, відзняте під час майстер-класів.

«Місто зі звуком» 

м. Краків, Маґдалена Бера
Результатом цього музичного проекту стала кількахвилинна композиція із музики та слів, де незрячі особи різного віку розповідали про те, як чують місто та звуки, що линуть в різних частинах Кракова. Ця композиція була презентована за допомогою флеш-мобу на площі перед галереєю Краківською та головним вокзалом.

2012

Міські мотиватори

м. Рівне, Вікторія Власюк

«Міські мотиватори» — проект, спрямований на встановлення яскравих знаків-мотиваторів у  Рівненському міському парку ім.Шевченка та розвішування позитивних табличок-мотиваторів у громадському транспорті.  Вони надихають  рівнян  на гарні думки, спонукають до дій, до проявів  своїх почуттів, які піднімають оптимізм,  і віру в себе. Дані дві акції «Міські мотиватори» є першим етапом  проекту «Яскраве Рівне», який функціонуватиме після завершення «Майстерні  громадської активності» і надалі.

Донецьк. Інакший

м. Донецьк, Юлія Єлісніченко, Катерина Малофєєва

«Донецьк. Інакший» — це соціальний проект, ціллю якого був «захист» свого міста та спростування  негативних стереотипів про Донецьк за допомогою проведення фотоконкурсу та фотовиставки.  Це проект для фотографів та патріотів міста.

Місто позує тобі

м. Черкаси, Анна Кривопишина, Катерина Кривопишина, Валерія Осташова

«Місто позує тобі» — фото-проект, метою якого є спроба поглянути на Черкаси очима звичайного міського жителя – фотолюбителя чи професійного фотографа. Це гарна нагода зізнатися рідному місту в коханні і водночас заявити про свої фототаланти. Протягом серпня – вересня були відібрані найкращі світлини в таких номінаціях: «Черкаси для двох», «Місто посміхається», «Пейзаж по-черкаськи», «Черкаси вечірні», «Черкаси з висоти», «Архітектурні родзинки», «Черкаси спортивні», «Вулицями мого міста», «Дороги — наша «гордість». Фотомарафон завершився фотовиставкою та презентацією найкращих робіт.

Тут були МИ

м. Харків.  Юлія Тімченко

«Тут були ми» — це соціальний проект, спрямований на надання індивідуальних рис окремому двору Харкова та згуртування людей навколо вирішення власних проблем та активації до дій. Подвір’я будинків 66 та 68 на вулиці Героїв Праці у м. Харків.

Вілейка в посткроссингу

м.Вілейка, м.Мінськ, Ілля Яковюк, Анастасія Полтаржицька

«Вілейка в посткроссингу» — це проект, який реалізовано у вересні 2012 року м. Вілейка (Білорусь). В рамках проекту створено фото та роздруковано листівки міста, які за допомогою акції «посткроссинг» популяризуватимуть місто Вілейка по всьому світі. Презентація листівок відбулася у міському музеї, а згодом також у столиці Білорусії — м.Мінськ.

2013

 Запоріжжя, що стрибає
Андрій Матвеєв, м. Запоріжжя
В рамках проекту «Запоріжжя, що стрибає» було проведено фото-конкурс, умовою якого було створити роботи, на яких сфотографовані люди під час стрибку на фоні різних місць міста Запоріжжя. Понад 40 фотографів надіслали оригінальні фото для відбору членами журі. В результаті переможцями стали: в номінації «Найекстремальніший стрибок» — фото Алекса Бойкого,  в номінації «Найпозитивніший стрибок» — фото Емми Акопян, в номінації «Найоригінальніший стрибок» — фото Маргарити Данишевської, в номінації «Найповітряніший стрибок» — фото Олексія Бачурського.

«Запарожжа, што скача»
Андрэй Матвееў, г. Запарожжа
У рамках праекта «Запарожжа, што скача» быў праведзены фота-конкурс, умовай якога было стварыць фотаздымкі, на якіх сфатаграфаваны людзі пад час скачка на фоне розных месц горада Запарожжа. Больш 40 фатографаў прыслалі арыгінальныя фотаздымкі для адбора членамі журы. У выніку пераможцамі сталі: у намінацыі «Найэкстрымальнейшы скачок» — фота Алекса Байкова, у намінацыі «Найпазітыўнейшы скачок»  — фота Эммы Акапян, у намінацыі «Найарыгінальнейшы скачок» — фота Маргарыты Данішэўскай, у намінацыі «Найпаветранейшы скачок» — фота Алексея Бачурскага.

Екологічний квест «Світ в руках тих, хто живе»
Олександра Набока, м. Рубіжне
В рамках проекту «Світ в руках тих, хто живе» в ліцеї м. Рубіжного 27 вересня 2013 року було проведено екологічний квест для учнів 10-11 класів. Школярі активно брали участь і відмінно виконували інтерактивні завдання. Метою гри було привернення уваги підлітків до проблем екології та навколишнього середовища, а також сприяння формування їх екологічної свідомості.
Экалагічны квэст «Свет у руках тых, хто жыве»
Аляксандра Набока, г. Рубежнае
У рамках праекта «Свет у руках тых, хто жыве» у ліцэі г. Рубежнае 27 верасня 2013 года быў праведзены экалагічны квэст для вучняў 10-11 класаў. Школьнікі актыўна ўдзельнічалі і выдатна выконвалі інтэрактыўныя заданні. Мэтай гульні было прыцягненне ўвагі падлеткаў да праблем экалогіі і навакольнага асяроддзя, а таксама спрыянне фармавання іх экалагічнай свядомасці.
Но, і де я?
Моніка Транчич, м. Ужгород
В рамках проекту було створено інтерактивний туристичний путівник містом Ужгород. У путівнику не вказано туристичний місць, куди потрібно прибути, а вказані тільки підказки, які в кінцевому результаті приведуть до місця призначення. Головна ідея полягає в тому, аби люди (жителі міста) самі створювали маршрути, дали змогу іншим відчути та побачити місто, так, як роблять це самі. Для цього було проведено квест містом Ужгород: молодь міста, близько 30 осіб створила декілька команд. Завдання кожної з них полягало у розробці квестового маршруту для іншої команди. Учасники створювали гру та проходили її. Дані маршрути гри було взято за основу путівника. Наразі розробляється загальнодоступний путівник містом у форматі PDF, який кожен зможе знайти в інтернеті.
Но, і дзе я?
Моніка Транчыч, г.Ужгарад
У рамках праекта быў створаны інтэрактыўны турыстычны даведнік горада Ужгарад. У даведніку не былі пазначаны турыстычныя месцы, куды патрэбна прыбыць, а толькі падказкі, якія ў канчатковым выніку прывядуць да месца прызначення. Галоўная ідэя заключаецца ў тым, каб людзі (жыхары горада) самі стваралі маршруты, давалі магчымасць іншым адчуць і пабачыць горад, так, як робяць гэта самі. Для гэтага быў праведзены квэст у горадзе Ужгарад: моладзь горада, каля 30 асоб, стварыла некалькі каманд. Заданне кожнай з іх заключалася ў распрацоўцы квэставага маршрута для іншай каманды. Удзельнікі стваралі гульню і прахадзілі яе. Дадзеныя маршруты гульні былі ўзяты за аснову даведніка. Зараз распрацоўваецца агульнадаступны даведнік горада ў фармаце PDF, які кожны зможа знайсці ў інтэрнеце.
Vegetfest в Рівному
Ольга Шевчук, м. Рівне
Для популяризації вегетаріанства відбулася зустріч вегетаріанців і людей, які хотіли більше дізнатися про цю культуру, в рамках якої учасники змогли спробувати вегетаріанську кухню, обмінятись рецептами і спробувати те, що вони не можуть приготувати вдома. Під час Veget-fest було презентовано документальний фільм про шкоду тваринництва для навколишнього середовища.
Vegetfest у Роўным
Вольга Шеўчук, г. Роўнае
Для папулярызацыі вегетарыянства адбылася сустрэча вегетарыянцаў і людзей, якія жадалі больш даведацца пра гэту культуру, у рамках якой удзельнікі змаглі паспрабаваць вегетарыянскую кухню, абмяняцца рэцэптамі і пакаштаваць тое, што яны не могуць прыгатаваць дома. Пад час Veget-fest быў прэзентаваны дакументальны фільм пра шкоду жывёлагадоўлі для навакольнага асяроддзя.
Вулицями Житомира
Анна Сингаєвська, м. Житомир
В рамках проекту «Вулицями Житомира» 29 вересня 2013 року відбувся історичний квест, учасниками якого стали 12 попередньо зареєстрованих команд. Кожна з команд отримала 12 завдань, серед яких були як логічні, так і інтерактивні питання, які стосувались історії Житомира, архітектури, історичних пам’яток тощо. Саме їх и мали відгадати учасники і внести відповіді зі знайденими на них кодами у спеціальні анкети. Метою проведення квесту було привернення уваги до історії Житомира, його минулого та сьогодення, унікальності міста.
Вуліцамі Жытоміра
Ганна Сінгаеўская, г. Жытомір
У рамках праекта «Вуліцамі Жытоміра» 29 верасня 2013 года адбыўся гістарычны квэст, удзельнікамі якога сталі 12 папярэдне зарэгістраваных каманд. Кожная з каманд атрымала 12 заданняў, сярод якіх былі як лагічныя, так і інтэрактыўныя пытанні, якія тычыліся гісторыі Жытоміра, архітэктуры, гістарычных помнікаў і г.д. Дакладна іх і павінны былі адгадаць удзельнікі і ўнесці адказы са знайдзенымі на іх кодамі ў спецыяльныя анкеты. Мэтай правядзення квэста было прыцягненне ўвагі да гісторыі Жытоміра, яго мінулага і сучаснага, унікальнасці горада.
Tychy na kole – Тихи на колесах
Кароліна Трабка, м. Тихи
У вересні учні двох шкіл м. Тихи мали змогу взяти участь у міському вело-квесті. Пересуваючись на велосипедах, учні мали змогу пізнати та відкрити для себе місто Тихи в картинках та листівках, вирішуючи завдання та головоломки. То як провести наступні вихідні? В першу чергу активно!
Тыхы на колах
Караліна Трабка, г. Тыхы
У верасні вучні дзвюх школ г. Тыхы мелі магчымасць прыняць удзел у гарадскім вела-квэсце. Катаючыся на роварах, вучні мелі магчымасць пазнаць і адкрыць для сябе горад Тыхы ў малюнках і паштоўках, вырашаючы задання і галаваломкі. То як правесці наступныя выхадныя? У першую чаргу актыўна!
Historia kilku uśmiechów —  Історія кількох посмішок
Агата Мазіаш, м. Єнджеюв
В рамках проекту було створено вуличну фотовиставку з посмішками людей з усього світу. Фото походять із подорожуючої серії «Smiley Planet» автора Бартоломео Кощенаша. Фото підкреслюють цінність посмішки та підкреслюють його роль в житті людей.
Гісторыя некалькіх усмешак
Агата Мазіаш, м. Энджэюў
У рамках праекта была створана вулічная фотавыстава з усмешкамі людзей з усяго света. Фота паходзяць з падарожнай серыі «Smiley Planet» аўтара Барталамэа Кашчэнаша. Фота падкрэсліваюць каштоўнасць усмешкі і яе ролю ў жыцці людзей.
Пізнай різні обличчя свого міста
Анна Хілкєвіч, Пьотр Осташевські, м. Бельськ
В рамках проекту було проведено фото-квест «Пізнай різні обличчя свого міста». Гра полягала у фотографуванні різноманітності Бельська протягом двох днів 27-28 вересня 2013 року. Завершальним етапом проекту була організація виставки вибраних фото в Бельському музеї та концерту. Гра мала на меті вмотивувати молодь до дії, зрозуміти, що Бельськ є містом різнобарвним, а також розширити горизонти проведення дозвілля в місті та вплинути на культурне життя Бельська.
Пазнай розныя аблічча свайго горада
Ганна Хількевіч, Пётр Асташэўскі, г. Бельск
У рамках праекта быў праведзены фота-квэст «Пазнай розныя аблічча свайго горада». Гульня заключалася ў фатаграфаванні разнастайнасці Бельска на працягу двух дзён 27-28 верасня 2013 года. Канчатковым этапам праекта была арганізацыя выставы выбраных фота ў Бельскім музеі і канцэрт. Гульня мела мэту матываваць моладзь да дзейнасці, зразумець, што Бельск —  рознакаляровы горад, а таксама пашырыць гарызонты правядзення вольнага часу ў горадзе і паўплываць на культурнае жыццё Бельска.
Хата не скраю
Олена Коваленко, Поліна Коваленко, м. Кривий Ріг
Проект «Хата не скраю» було проведено в м. Кривий Ріг, в одному із під’їздів п’ятиповерхового будинку з 11 вересня по 12 жовтня 2013 року. Проект створений для того, аби зробити життя яскравішим, натхненним та згуртованим. Він направлений на об’єднання жителів під’їзду шляхом спільного перетворення пересічного, звичайно і нецікавого під’їзду в яскраве, радісне та неординарне місце, а жителів в одну дружню громаду, яка живе злагоджено та привітно.

Хата не з краю
Алёна Каваленка, Паліна Каваленка, г. Крывы Рог
Праект «Хата не з краю» быў праведзены ў горадзе Крывы Рог, у адным з пад’ездаў пяціпавярховага будынка з 11 верасня па 12 кастрычніка 2013 года. Праект быў створаны для таго, каб зрабіць жыццё яркім, натхнёным і згуртаваным. Ён накіраваны на аб’яднанне жыхароў пад’езду шляхам супольнага ператварэння радавога, звычайнага і нецікавага пад’езда ў яркае, радаснае і неардынарнае месца, а жыхароў у адну дружную абшчыну, якая жыве зладжана і ветліва.

 

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: