КУЛЬТУРА, МОВА ТА МИСТЕЦТВО

2009 рік

Фестиваль українського кіно  «БУК»
Іра Мостенчук, Катя Петриченко, Валік Качан
У серпні 2009 року у Рівному протягом трьох днів тривали покази українського кіно. На згадку всі глядачі отримали тасьму, яка стала символом проекту.

Українська патріотична вечірка  „Здибанка”
Женя Франків, Толік Бондарчук, Ігор Шарабура
Проект було задумано з метою популяризації української мови та культури серед молоді, а також просто для гарного культурного відпочинку. Проект був присвячений до Дню українського прапора та Дню незалежності України.

2010 рік

«Клуб своїми руками»
 Давидюк Юрій, с. Маковичі, Волинська обл.
Сільський клуб культури у селі Маковичі знаходився у аварійному стані, і його було відремонтовано силами сільської громади

«В гостях у кримських татар»
Кудусова Ельвіна, Єліна Лідія, Муратов Вільдан, м. Судак
З ціллю сприяння мирному спілкуванню між молоддю різних національностей були проведені бесіди з дітьми та перегляди документальних та історичних фільмів, направлені на поважне ставлення один до одного. Також була організована спеціальна екскурсія для дітей для того, щоб вони краще познайомились з кримсько-татарською культурою

2011 рік

«Навіщо мові бур’яни»
Анна Іваненко, Оксана Краснощок, Валерія Ігнатова, м. Черкаси
З розвитком скороченої мови СМС та Інтернету ми почали втрачати справжні ресурси нашої мови та прагнути мовного самовдосконалення. Саме про це місцевим жителям хотіла нагадати команда проекту через соціальну рекламу в громадському транспорті.

«Читай, будь особливим»
Ірина Олещук, м. Рівне
У Рівному з вересня 2011 року розпочали діяти полички книгообміну, користуватися якими місцеву молодь заохочували флешмобом, літературними читаннями та фотоквестом

«Твори в своєму місті»
 Ганна Петриченко, м. Красноармійськ  Донецької обл.
10 вересня в Красноармійську відбувся фотокрос «Люди від А до Я», за результатами якого вже наступного дня була проведена виставка фото-робіт переможців. Цим заходом організатори проекту намагались створити альтернативний формат інтелектуального дозвілля для молоді в невеликому депресивному місті.

«ARTфестиваль «Справи Рук»
Євгенія Сошина, м. Донецк
У вересні ARTфестиваль мистецва «Справи Рук» в одному з донецьких парків привертав увагу місцевих жителів до прикладних видів мистецтва та мотивував їх до занять творчістю. У програмі фестивалю значилися майстер-класи зі створення орігамі, виготовлення квітів з тканини, майстер-класи з faceart, тощо.

«Вільні книги»
Юлія Дичка, м. Ужгород
„Я вмію читати!» — під таким девізом в Ужгороді стартував вільний обмін книжками. Протягом літа та осені в місті пройшли флешмоб, квест літературним маршрутом та літературний вечір з читаннями місцевих письменників

«Школа журналiстики «ХИСТ»
Ірина Сулацька, м. Донецьк
Організатори проекту впевнено заявили, що повернути втрачений авторитет ЗМІ має саме нове покоління, і взялися за його навчання. В вересні у Донецькому обласному дитячо-молодiжному центрi вiдбулися перші зустрiчі Школи журналiстики «ХИСТ».

«Медіа та право»
м. Харків Мар»яна Озерова
Семінар «Медіа та право» зібрав учасників двох протилежних таборів –  ЗМІ та право. Протягом трьох днів учасники працювали над темами правових порушень в галузі журналістики, методами боротьби з ними та застосуванням нового закону «Про доступ до публічної інформації».

«Інформаційна культура»
Поліна Шевченко, м. Донецьк
На дводенному тренінгу «Інформаційна культура» учасники могли дізнатися, як більш ефективно працювати з інформацією, працювати з командою, не виходячи з дому та використовувати соціальні мережі для залучення людей у свої проекти.

«Паркан — слово про українське мистецтво стріт-арту»
 Ірена Сковера, м. Краків
Проект презентував українську культуру через таку мало знану полякам галузь, як мистецтво українського стріт-арту. З цією ціллю у «Науковій кав’ярні» Кракова в вересні відбулась зустріч, на яку було запрошено найбільш видатних творців українського «вуличного мистецтва».

«Кіно стереотипів. Двоє та думки»
Oльга Зарко, м. Ужгород
Було створено документальне тринадцяти хвилинне відео під назвою «Кіно стереотипів: Двоє та думки», яке складається з двох частин: «Природа стереотипів» (екранізація проведеного дослідження про вибір людини та його причини) та «Польсько-українські відносини» (візуальне відображення проведеного опитування).

«Wall Doc Review»
 Ґжегож Ґлупчик, м. Рибнік 
В рамках проекту відбувся показ документальних та фантастичних фільмів для молоді на важливі суспільні теми. Зацікавлені учасники показів мали нагоду відзняти власний фільм про місто, де вони живуть  та озвучити його в студії. Спільні відео-проекти були записані на диск.

«Не Чуже»
Юлія Лащук, м. Луцьк
Проект «Не Чуже» зручно розмістився на порталі http://www.kultprostir.com.ua і покликаний наштовхнути відвідувачів на роздуми та аналіз толерантного ставлення до інших культур.

2012 рік

Мистецтво поза часом
Анастасія Ананян, м. Бахчисарай
«Мистецтво поза часом» — проект, розроблений для учнів старших класів, які навчаються в школі №1 міста Бахчисарай. Ідея даного проекту полягала у донесенні школярам сутності сучасного мистецтва, як явища, та у можливості розвитку дискусії з групою на тему сучасного мистецтва.

Українська енергія
 Дарина Бондаренко, Дмитро Яхван, м. Кривий Ріг
«Українська енергія» — це проект-фестиваль, який відбувся 30 вересня у Кривому Розі. Це своєрідний фестиваль каверів на українські народні пісні. Особливістю цього заходу було те, що місцеві музичні гурти приготували декілька народних пісень, аранжованих у сучасному стилі саме для цього фестивалю, де вони були виконані вперше. Чотири криворізькі гурти і гості з Києва з промовистою назвою «Фолькнери» залишили задоволеними як поціновувачів різних стилів сучасної музики, так і тих, кого цікавить фольковий, етнічний напрямок мистецтва.

АвангАрТ
 Тетяна Голинська, м. Коломия
«АвангАрТ» — мистецька здибанка, яка відбулася 25 серпня у Коломиї. Мета заходу полягала в активізації коломийської талановитої молоді, надаючи їй можливість для самореалізації та об’єднання навколо ідеї творчого розвитку. Поєднавши різнопланові мистецькі ідеї, зокрема музику, літературу та художнє мистецтво, підготовка до заходу набула своєрідного колориту, оскільки активізувала чимало креативних та готових до творінь молодих людей. Насиченості та контрастності дійству подарували гості дійства: творча група «Тролейбус» (м. Чернівці), театрали арт-студії «Парнус», музичний бард-бенд «Сандалі» (м. Коломия) та гурт «Один в каное» (м. Львів).

Україна дитячих мрій
 Любов Калмакова, м. Сімферополь
«Україна дитячих мрій» — це урочистий захід, який відбувся 24 серпня 2012 року у Дитячому парку м. Сімферополя і був присвячений Дню Незалежності України. Захід проводився з метою популяризації української культури, традицій нашого народу в Криму.

Буккросинг в ХНУ
Аліна Куруца, м. Хмельницький
«Буккросинг в ХНУ»- це проект, спрямований на започаткування обміну книгами між студентами Хмельницького національного університету та створення полички для буккросингу. 12 жовтня відбулось відкриття полички у холі четвертого корпусу Хмельницького національного університету, представлення наявної літератури купленої за підтримки спонсорів та роздача рекламно-інформаційних листівок з правилами буккросингу. Головним завданням проекту є популяризувати читання як варіант проведення вільного часу та створення позитивного образу читаючої людини.

Творче Запоріжжя
 Борис Рубель, Євген Карпов, м. Запоріжжя
«Творче Запоріжжя» — це проект, в рамках якого запорізьким художникам було запропоновано реалізувати свій творчий потенціал, нанісши якісного малюнка на стаціонарну архітектуру міста. Їм було запропановано поділитися своїми арт-шедеврами з громадськістю. Місце було підібране  з допомогою міської влади. Вибір впав на стіну 5ої міської лікарні зі сторони доріжки в парк перемоги, поряд з коліями електричок. Реалізацією проекту були досягнуті наступні цілі: активізовано інтерес художників та дали їм альтернативний шлях реалізації своєї майстерності, подаровано місту прекрасний малюнок, яким зможе насолодитися кожен мешканець міста.

Мистецькі посиденьки
 Катерина Танчак, м. Івано-Франківськ
«Мистецькі посиденьки» — це проект-закрита зустріч поетів, письменників, музикантів і просто цікавих творчих людей. Неформальні дружні посиденьки, спільні кава / чай / повітря / посмішки і не тільки. Зустрічі відбуваються кожної третьої суботи місяця, і їхнім завданням є дати молодим талановитим людям досвід перших публічних виступів, а також, кожному зацікавленому — можливість активно долучитися до мистецького життя міста.

Збереження дерев’яних церков Львівщини
 Володимир Турчин, м. Львів
«Збереження дерев’яних церков Львівщини» — це проект-ярмарок по збору коштів на потреби збереження та реставрації старовинних дерев’яних церков Львівщини. Акція відбувалася під гаслом — «Вибери подарунок другові – підтримай реставрацію церков!».  Кожен бажаючий мав змогу придбати собі або в подарунок сувенірні та антикварні речі, пожертвувавши при цьому кошти на благодійну справу. В результаті ярмарку була зібрана частина необхідних коштів на протизламну та протипожежну сигналізацію для церкви Вознесіння Господнього у селі Волиця-Деревлянська Буського району Львівщини.

Фільмове обличчя України/ Filmowe oblicza Ukrainy
 Катажина Матерковська, м. Ловіч, Польща
Łowicz, Polska, Katarzyna Materkowska
«Фільмове обличчя України» — це проект, який показує, що існує таке явище як українська кінематографія зі своїми особливостями та різнобарвністю (документальне кіно, короткометражні фільми, анімація). Дводенний фестиваль відбувся 21-22 вересня в місті Ловіч (Польща), а покази фільмів супроводжувались також виступом гурту «Позитив» та…. дегустацією хлібного квасу.

2013

Клуб українського кіно
Аліна Азарова, м. Луцьк
В рамках Клубу українського кіно глядачів було запрошено до перегляду фільмів українського виробництва. Після показу відбувалися обговорення у теплій атмосфері за чашкою чаю. Метою проекту була пропаганда українського кінематографу, ознайомлення студентської молоді з класикою і сучасним українським кіно та просто цікаве і корисне дозвілля. Осередок створений в Інституті соціальних наук Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.
Клуб украінскага кіно
Аліна Азарова, г. Луцк
У рамках Клуба украінскага кіно былі запрошаны глядачы да прагляду фільмаў украінскай вытворчасці. Пасля паказу адбываліся абмяркаванні ў цёплай атмасферы за кубкам гарбаты. Мэтамі праекта былі прапаганда ўкраінскага кінематографа, знаёмства студэнцкай моладзі з класікай і сучасным украінскім кіно і проста цікавае і карыснае правядзенне вольнага часу. Цэнтр створаны ў Інстытуце сацыяльных навук Заходнееўрапейскага нацыянальнага універсітэту імя Лесі Украінкі.

РівнеЛІТ
Павло Грицюк м. Рівне
Під час проекту «РівнеЛІТ» у Рівненському Обласному Ліцеї пройшов перший експериментальний літературний джем за участі самих ліцеїстів. Учні ліцею мали змогу познайомитися із учасниками та волонтерами молодіжної платформи ЯСКРАВО (yaskravo.org), котра презентувала свій проект «Співанка», а молоді автори міста Рівного мали змогу зачитати свої твори під чудовий акомпанемент вчителя експериментальної школи гітари «Граю, як вмію» Юрія Крупка, скрипальки Софії Гришиної, та піаністки Маші Вавринчук. На сам кінець Літературу.RV представляв чільний керівник, організатор великої кількості літературних заходів, автор поетичної збірки «МИ.» Марк Оплачко.
РоўнаеЛІТ
Павел Гріцюк г. Роўнае
Пад час праекта «РоўнаеЛІТ» у Абласным Ліцеі г. Роўнае прайшоў першы эксперыментальны літаратурны джэм з удзелам саміх ліцэістаў. Вучні ліцэю мелі магчымасць пазнаёміцца з удзельнікамі і валанцёрамі моладзевай платформы ЯСКРАВО (yaskravo.org), якая прэзентавала свой праект «Співанка», а маладыя аўтары горада Роўнае мелі магчымасць зачытаць свае творы пад цудоўны акампанемент настаўніка эксперыментальнай школы гітары «Граю, як умею» Юрыя Крупка, скрыпачцы Сафіі Грышынай і піяністкі Машы Ваврынчук. У самым канцы Літературу.RV прадстаўляў галоўны кіраўнік, арганізатар вялікай колькасці літаратурных мерапрыемстваў, аўтар паэтычнага зборніку «МИ.» Марк Аплачка.

Нові цінності
Руслана Іршко, м. Харків
Проект «Нові цінності» — це студентський соціальний проект, який спрямований на ті соціальні проблеми, які з точки зору молоді хотілося б виправити. В рамках проекту було знято соціальний ролик «До бісу пафос!», головна ідея якого полягала у виразі: «Не суди по одягу, бо сам будеш засудженим». Також організовано фотовиставку «Моменти, від яких тепліше», суть якої полягала в тому, що всі бажаючі могли надіслати свої фото, на яких зафіксовані моменти щирих емоцій з метою нагадати суспільству про те, якою великою є цінність залишатися самим собою та любити кожен момент життя.
Новыя каштоўнасці
Руслана Іршко, г. Харкаў
Праект «Новыя каштоўнасці» — гэта студэнцкі сацыяльны праект, які накіраваны на тыя сацыяльныя праблемы, якія ,з пункту гледжання моладзі, хацелася б выправіць. У рамках праекта быў зняты сацыяльны ролік «Да бесу пафас!», галоўная ідэя якога заключалася ў выразы: «Не судзі па адзенні, бо сам будзеш асуджаны». Таксама была арганізавана фотавыстава «Моманты, ад якіх цяплей», сутнасць якой заключалася ў тым, што ўсе жадаючыя маглі прыслаць свае фота, на якіх зафіксаваны моманты шчырых эмоцый з мэтай нагадаць грамадству пра тое, якая гэта вялікая каштоўнасць – заставацца самім сабой і любіць кожны момант жыцця.

Культурний простір
Юлія Клименко, м. Харків
В рамках проекту відбувся «Вечір знайомства із сучасністю», де у публіки була можливість познайомитися ближче із представниками харківської культури, а також поспілкуватися з ними. Гостями вечора стали музичний гурт «Bandurband» (українські пісні у сучасній обробці), Олексій Скачков (представник харківського відео-арту), Надія Шабленко (поетеса), Дарина Момот (образотворче мистецтво).
Культурная прастора

Юлія Кліменка, г. Харкаў
У рамках праекта адбыўся «Вечар знаёмства з сучаснасцю», дзе ў публікі была магчымасць пазнаёміцца бліжэй з прадстаўнікамі харкаўскай культуры, а таксама паразмаўляць з імі. Гасцямі вечара сталі музычны гурт «Bandurband» (украінскія песні ў сучаснай апрацоўцы), Аляксей Скачкоў (прадстаўнік харкаўскага відэа-арту), Надзея Шаблека (паэтэса), Дар’я Момат (выяўленчае мастацтва).

Вуличний кіноклуб «Кактус»
Христина Лопата м. Турка
Впродовж серпня 2013  року у Турці в центральному сквері щотижня по п’ятницях та суботах турківчани дивились кіно. Соціальні стрічки, арт-хаус та просто фільми, які не транслюють по телебаченню. В рамках кіноклубу показували кіно, яке виховує, надихає, та дає їжу для роздумів.
Вулічны кінаклуб «Кактус»
Крысціна Лапата г. Турка
На працягу жніўня 2013 года ў Турцы ў цэнтральным скверы штотыдзень па пятніцах і суботах туркаўчане глядзелі кіно. Сацыяльныя стужкі, арт-хаўс і проста фільмы, якія не трасліруюць па тэлебачанні. У рамках кінаклуба паказвалі кіно, якое выхоўвае, натхняе і дае ежу для разважанняў.

Вишиванка
Ольга Фролова, м. Донецьк
В рамках проекту в м. Донецьк відбувся вечір української культури «Вишиванка». Захід був спрямований на збереження українських традицій та популяризацію української культури серед молодих людей. Всі присутні мали нагоду власними руками створити маленькі шедеври українського прикладного мистецтва і долучитись до збереження та передачі наших традицій. Молодь відчула причетність до створення української культури, носіями якої вона має бути.
Вышыўка
Вольга Фралова, г. Данецк
У рамках праекта ў г. Данецк адбыўся вечар украінскай культуры «Вышыўка». Мерапрыемства было накіравана на захаванне ўкраінскіх традыцый і папулярызацыю ўкраінскай культуры сярод маладых людзей. Усе тыя, хто прысутнічаў, мелі магчымасць уласнымі рукамі стварыць маленькія шэдэўры ўкраінскага прыкладнога мастацтва і далучыцца да захавання і перадачы нашых традыцый. Моладзь адчула дачыненне да стварэння ўкраінскай культуры, носьбітамі якой яна павінна быць.

За що я люблю Маріуполь
Марина Чінякова, м. Маріуполь
Проект був присвячений 235-річчю міста. «За що я люблю Маріуполь» — це конкурс малюнків, в якому брали участь діти віком від 6 до 9 років, малюнки були присвячені темі, за що вони люблять своє місто. Конкурс складався з трьох частин: спочатку діти (20 учасників) малювали в школі мистецтва, потім журі обрало 3 переможців, яких організатори нагородили грамотами та подарунками на вечірньому концерті святкуванні Дня міста, на якому були присутніми декілька тисяч людей.
За што я люблю Маріўпаль
Марына Чынякова, г. Маріўпаль
Праект быў прысвечаны 235-годдзю горада. «За што я люблю Маріўпаль» — гэта конкурс малюнкаў, у якім бралі ўдзел дзеці ўзростам ад 6 да 9 гадоў, малюнкі былі прысвечаны тэме, за што яны любяць свой горад. Конкурс складаўся з трох частак: спачатку дзеці (20 удзельнікаў) малявалі ў школе мастацтва, потым журы выбрала 3 пераможцаў, якіх арганізатары ўзнагародзілі граматамі і падарункамі на вячэрнім канцэрце святкавання Дня горада, дзе прысутнічалі некалькі тысяч людзей.

My Mamay: не ховай своїх предків під воду
Каріна Фурса, м. Запоріжжя
Учасники Майстерні громадської активності стартували проект «My Mamay: не ховай своїх предків під воду» з метою поширення інформації про проблему знищення могильника Мамай-гори Каховським водосховищем в Запорізькій області. Подальшою ціллю проекту є залучення спонсорів для фінансування археологічних розкопок технікою, що пришвидшить дослідження археологічного комплексу.
My Mamay: не хавай сваіх продкаў пад ваду
Карына Фурса, г. Запарожжа
Удзельнікі Майстэрні грамадскай актыўнасці стартавалі праект «My Mamay: не хавай сваіх продкаў пад ваду» з мэтай пашырэння інфармацыі пра праблему знішчэння могільніка Мамай-гары Кахоўскім вадасховішчам у Запарожскай вобласці. Далейшая мэта праэктазалученне спонсараў для фінансавання архелагічных раскопак тэхнікай, якая паскорыць даследжанне археалагічнага комплекса.

Ад прадзедаў спакон вякоў/Від прадідів споконвіків
Анна Павлюк, м. Гомель
В рамках проекту відбулися майстер-класи для дітей із допоміжної школи-інтернату. Під час майстер-класів, навчаючись різним видам народних ремесел, дітям були передані знання про культурно-побутове життя білоруського народу, інформація про історію та культуру Білорусі.
Ад прадзедаў спакон вякоў
Ганна Павлюк, г. Гомель
У рамках праекта адбыліся майстар-класы для дзяцей з дапаможнай школы-інтэрната. Пад час майстар-класаў, навучаючыся розным відам народных рамёстваў, дзецям былі пераданы веды пра культурна-бытавое жыццё беларускага народу, інфармацыя пра гісторыю і культуру Беларусі.

Відкрийся сцені
Юлія Бобчонок, м. Мінськ
У вересні-жовтні 2013 року в рамках благодійного проекту відбувся ряд зустрічей з вихованцями допоміжної школи-інтернату №7 м. Мінська. Під час однієї з них був організований майстер-клас із акторської майстерності,  в якому діти взяли активну участь.
Адкрыйся сцене
Юлія Бабчонак, г. Мінск
У верасні-кастрычніку 2013 года ў рамках дабрачыннага праекта адбыўся шэраг сустрэч з выхаванцамі дапаможнай школы-інтерната №7 г. Мінска. Пад час адной з іх быў арганізаваны майстар-клас па акцёрскаму майстэрству, у якім дзеці ўзялі актыўны ўдзел.

Фэст Рамёстваў/ Фест Ремесел
Яугенія Сядова, Віолетта Безніско, м. Вітебськ

В рамках проекту на території Державного літературного музею ім. Янкі Купали відбулося святкування фесту «Багач». Під час свята можна було послухати різні музичні гурти традиційного співу та взяти участи у майстер-класах традиційних ремесел: ковальства, гончарства, створення ляльок-мотанок, різьбярства, лозоплетіння, побутових традиційних танців тощо.
Фэст Рамёстваў
Яўгенія Сядова, Віялетта Безніска, г. Віцебск
У рамках праекта на тэрыторыі Дзяржаўнага літаратурнага музея ім. Янкі Купалы адбылося святкаванне феста «Багач». Пад час свята можна было паслухаць розныя музычныя гурты традыцыйнага спеву і ўзяць удзел у майстар-класах традыцыйных рамёстваў: кавальства, ганчарства, стварэння ляляк-матанак, разьбярства, лозапляцення, бытавых традыцыйных танцаў і г.д.

Roz(Róż) się!/ (Роз)рухайся!
Роза Замолойко, м. Дольне
Даний проект – це серія семінарів із сучасних танцювальних технік, які відбулися у вересні 2013 року. Проект спрямований надихати молодих людей до самовідкриття та пізнання себе та своїх інтересів через танець.
(Раз)рухайся!
Роза Замалойка, г. Дольнае
Дадзены праект – гэта серыя семінараў па сучасным танцавальным тэхнікам, якія адбыліся ў верасні 2013 года. Праект накіраваны на натхненне маладых людзей да адкрыцця і пазнанне сябе і сваіх інтарэсаў праз танец.

Kino: zwierciadło pokolenia szestidiesiatników
Кіно: дзеркало покоління шістдесятників
Йоанна Новосад, м. Штетін
В рамках проекту відбулися зустрічі, на які були запрошені студенти та всі, хто цікавиться «новою радянською хвилею» в кінематографі – показі фільмів та дискусія про радянське кіно 60-70-х років. Перша зустріч стосувалася творчості Андрія Тарковського, публіка мала змогу переглянути стрічку «Дзеркало» та подискутувати на тему російської душі та складної символіки фільмів Тарковського. Даний показ був першим з ряду запланованих на 2013-2014 роки у м. Познань.
Кіно: люстэрка пакалення шэсцідзесятнікаў
Йоанна Навасад, г. Штэтын
У рамках праекта адбыліся сустрэчы, на якія былі запрошаны студэнты і ўсе, хто цікавіцца «новай савецкай хваляй» у кінематографе – паказы фільмаў і дыскусія пра савецкае кіно 60-70-х гадоў. Першая сустрэча тычылася творчасці Андрэя Таркоўскага, публіка мела магчымасць праглядзець стужку «Люстэрка» і падыскуціраць на тэму расійскай душы і складанай сімволікі фільмаў Таркоўскага. Дадзены паказ быў першым з шэрага запланаваных на 2013-2014 гады ў г. Познань.

Więcej Ukrainy: więcej literatury!
Більше України: більше літератури!
Міхал Домаховскі, м. Познань

Проект зібрав навколо себе молодих людей, які цікавляться українською культурою та всім українським в м. Познань. Проект «Більше України» став результатом постійного бажання вчитися і ділитися знаннями про Україну з іншими. Українська культура є дуже багатою та цікавою, але, на жаль, маловідомою в Польщі. Метою проекту  полягала в тим, щоб розширити доступ до культурних продуктів України завдяки більшій кількості польських перекладів, публікацій та культурних подій.
Больш Украіны: больш літаратуры!
Міхал Дамахоўскі, г. Познань
Праект сабраў вакол сябе маладых людзей, якія цікавяцца ўкраінскай культурай і ўсім украінскім у горадзе Познань. Праект «Больш Украіны» стаў вынікам пастаяннага жадання вучыцца і дзяліцца ведамі пра Украіну з іншымі. Украінская культура  вельмі багатая і цікавая, але, на жаль, малавядомая ў Польшы. Мэта праекта заключалася ў тым, каб пашырыць доступ да культурных прадуктаў Украіны, дзякуючы вялікай колькасці польскіх перакладаў, публікацый і культурных падзей.

Zadziałaj z nami! / Працюйте з нами!
Міколай Кубовіч, м. Краків
В рамках проекту під час дводенного тренінгу відбулися творчі майстер-класи для молодих людей, де за допомогою креативних, театральних та циркових методик молодь розкривала свої творчі здібності та презентувала їх на вулицях свого міста.
Працуйте з намі!
Мікалай Кубовіч, г. Кракаў
У рамках праекта пад час двухдзённага трэнінгу адбыліся творчыя майстар-класы для маладых людзей, дзе з дапамогай крэатыўных, тэатральных і цыркавых метадаў моладзь раскрывала свае творчыя здольнасці і прэзентавала іх на вуліцах свайго горада.

CanGuruетно-фестиваль
Дмитро Попов, м. Донецьк
В рамках проекту в Донецьку відбувся етно-арт-фестиваль, в якому були зібрані майстер-класи на різні теми. Учасники мали змогу навчитися грати на африканських барабанах, навчитися плести різні  етно-прикраси, крутити поі, самостійно створювати мило, а також побачити фаєр-шоу та відвідати ярмарок хенд-мейду.
CanGuru – этна-фестываль
Дзмітрый Папоў, г. Данецк
У рамках праекта ў Данецку адбыўся этна-арт-фестываль, у якім былі сабраны майстар-класы на розныя тэмы. Удзельнікі мелі магчымасць навучыцца граць на афрыканскіх барабанах, навучыцца плясці розныя этна-упрыгожанні, круціць поі, самастойна ствараць мыла, а таксама пабачыць фаер-шоў і наведаць ярмаркі хэнд-мейда.

 

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: