АКТИВІЗАЦІЯ МОЛОДІ, ОСВІТА

2009 рік

,,Студент – це …»

(Ольга Дятел, Жанна Свиридова) –

активізація студентсва Сімферополя через семінар та дві інтерактивні акції, створення ініціативної студентської групи.

2010 рік

«Лабораторія антикорупційних ініціатив»

м. Донецьк (Рум’янцева Тетяна, Ачкасова Ганна).

Проведення цікавих занять «Лабораторії» на базі загальноосвітніх шкіл міста Донецька було націлене на усвідомлення проблеми корупції в освіті. Інтерактивні методики та рольові ігри використовувались для презентації легальних способів боротьби з корупцією.

«FreeBook»

м. Черкаси (Кнюпа Юлія).

В межах ЧНУ було започатковано буккросинг-клуб «FreeBook», за допомогою якого команда спробувала стимулювати однолітків до вільного обміну книжками.

«Шашки з ГМО»

— м.Рівне (Максим Вертелецький, Андрій Логащук, Корицька Ольга, Шушкевич Юрій). Проект направлений на інформування населення міста про діяльність громадських організацій, можливості співпраці з ними та залучення нових волонтерів. Шляхом проведення акції було залучено перехожих до гри в шашки людьми, паралельно відбувалася роздача інформаційних матеріалів про діяльність громадських організацій.

«Інформована сільська молодь — на шляху до прозорої освіти»

м.Джанкой (Олександра Попова).

На базі громадського центру суспільної ради дитячих та молодіжних організацій створено інформаційний куток на тему прозорої освіти для учнів та студентів Джанкойського району. Підготовлено відео-матеріал на тему шкільного самоврядування, молодіжного руху та їх ролі в розвитку громадянського суспільства та проведено 5 тренінгів для школярів сіл району на дану тему.

«Студентська хвиля»

м. Севастополь (Авраменко Олександр, Кліпа Іван, Щербатюк Арина).

Організовано наметовий табір на природі, в рамках якого з метою формування активної  громадянської позиції молоді Криму було проведено тренінг по розвитку студентського самоврядування в Криму.

 «Освіта — мені це важливо»

м. Краматорськ (Серіков Дмитро, Гребець Олександр, Ліпей Олександр).

Вечір дитячого мистецтва, спрямований на залучення активної молоді до проблеми «прозорої» освіти; нанесення графіті на стіну школи.

«Книжка як шлях до ВСЕОБІЗНАНОСТІ»

м. Сміла (Кайнова Світлана).

Основою цього проекту є ідея «вільного обміну книжками» («BookCrossing»), метою якого є звільнення книжок від ув’язнення в книжкових шафах.

2011 рік

«Лицарське виховання»

Ганна Бик (Кіровоградська область, сел. Завалля)
На узбережжі р. Південний Буг був проведений наметовий табір для сільської молоді з метою створення умов для розвитку НДО в їх населених пунктах.

«Пожалій штани – почни вчитись!»

Світлана Ютовець (м. Рівне)
За допомогою опитування та лекції проектна команда намагалася налагодити двосторонній зв’язок між студентами та викладачами вузу, а також оцінити вплив методів неформальної освіти на якість засвоєння навчального матеріалу.

«Project School»

Артем Кобець (м. Запоріжжя)
Що таке проект,  як він реалізується, що таке тайм-менеджмент та робота в команді? — ці та багато інших аспектів управління проектом змогли дізнатися запорізькі студенти протягом семінарів «Project School».

«Академія неформальної освіти»

Наталія Тарнавчик, Маріанна Михайлюк (м.Львів)
Проект складався в курсі тренінгів для студентів педагогічних спеціальностей та тих, хто зацікавлений у креативних підходах до організації навчального процесу (ігрові методики, дискусії, дебати, залучення до проектної діяльності).

«Свідома молодь – світле майбутнє»

Марія Чура (с. Суховоля Львівської обл.)
Задля активізації сільської молоді до активної  життєвої позиції було створено волонтерський клуб «Крок до змін», якій наразі активно працює над розробкою екологічної акції та соціальних проектів для рідного села.

«Обери своє майбутнє»

Юлія Шамро (м. Львів)
Щоб допомогти школярам краще зрозуміти суть основних професій та спонукати їх відповідального вибору наступного навчання, в одній зі львівських шкіл для учнів 9 і 8 класу були проведені спеціальні інтерактивні уроки.

«Володієш інформацією—володієш своїм життям»

Діна Марунько (м. Кременець)
Проект був спрямований на підвищення обізнаності студентської молоді щодо проблеми торгівлі людьми – ця досить важка тема була в прямому сенсі обіграна організаторами в формі форум-театру.

«Освіта в Європі: можливості для кожного»

Світлана Доценко (м. Маріуполь Донецької обл.)
Семінар з однойменною назвою ознайомив місцеву студентську громаду з існуючими міжнародними освітніми програмами. На семінарі лектори дали дуже корисні поради, як знайти університет, як правильно підготувати документи, а також як зголоситися на отримання спеціальної стипендії.

2012 рік

Саме твоя вакансія

м. Донецьк, Катерина Духнич, Роман Медведєв

«Саме твоя вакансія» — це проект, в рамках якого студенти 3-5 курсів мали змогу навчитись складати якісні резюме,отримати навички роботи з Інтернетом, новими медіа. Учасники отримали базові навички тайм-менеджменту та ділових переговорів, цілепокладання, а також взяли участь у майстер-класах запрошених  HR та змогу задати їм усі питання, які є важливими для них.

Дитячий світ крізь гендерні окуляри

м. Мукачево, Ірина Миронюк.

«Дитячий світ крізь ґендерні окуляри»це семінар-тренінг, який був проведений 12 жовтня у м.Мукачево. Для педагогів ЗОШ №4 презентовано результати ґендерної експертизи журналів для дітей дошкільного віку. Також були обговорені проблеми ґендерної стереотипізації та перешкод, які є наслідком цього.

Освітня програма „А ти просунутий USER?»

м. Донецьк, Дмитро Панютін

„А ти просунутий USER?» – це проект-тренінг з підвищення комп’ютерної грамотності населення у роботі з мережею Internet, а також з комп’ютером за допомогою живих дискусій та презентацій. Програма занять передбачала отримання базових знань в експлуатації комп’ютерів, а також окремих, найпопулярніших безкоштовних версій прикладного програмного забезпечення.

Аналітичний клуб

м.Рівне, Святослав Попов

 

«Аналітичний клуб» — це проект, в рамках якого організовано клуб, в якому розглядаються різні актуальні питання, резонансні статті, відео тощо  та шукаються варіанти вирішення заданої проблематики. Таким чином створено позитивне середовище для розвитку студентів, конкретизації їхніх ідей стосовно практичного вирішення проблем, що розглядаються в клубі.

 

Вуличний університет. Ужгород

м.Ужгород, Юлія Дуб

Вуличний університет (ВУ) в Ужгороді – це проект, який став дискусійною платформою для обговорення актуальних суспільно-політичних проблем. Студентом ВУ міг стати кожен, незалежно від віку, соціального стану чи інших стереотипів. Позбувшись університетського бюрократизму, корупції та культу «бала» будемо отримувались нові знання й пізнавався світ з дещо іншої перспективи. Під час ВУ проводились безкоштовні лекції, майстер-класи, тренінги, семінари, літературні читання, кіноперегляди тощо. Головна особливість ВУ – навчальні студії проходять на відкритому просторі.

Speaking Club

м.Вітебськ, Білорусь, Катерина Грішанова

«Speaking Club» — це проект, який спрямований на розвиток мовних навичок та вивчення іноземних мов серед молоді м.Вітебськ шляхом мовних зустрічей та використання різних мовних методик. Люди, які приходили в даний клуб, могли у неформальному середовищі підвищити та покращити свої знання. Використовувались нові та нестандартні методики, наприклад перегляд та обговорення фільмів, пісень, робота в міні-групах тощо.

 

Площа язичників у Катовіцах/ Plac pogan w Katowicach

м. Катовіце, Польща, Барбара Шустакевич

Katowice, Polska, Barbara Szustakiewicz

«Площа язичників у Катовіцах» —  це проект, ідея якого полягає у створенні місця для вільної дискусії на теми, пов’язані з духовністю та вірою. Проект спрямований, насамперед, на молодь, щоб дати їм можливість поділитися своєю думкою і сумнівами з цього приводу. Перша зустріч під назвою «Йога та християнська медитація» відбулася 30 вересня 2012 року в Економічному університеті в м.Катовіце.

„Plac Pogan” to projekt, którego ideą jest stworzenie miejsca do swobodnej dyskusji na tematy związane z duchowością i wiarą. Skierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, by mieli oni możliwość podzielenia się swoim zdaniem i wątpliwościami w tej kwestii. Pierwsze spotkanie pod hasłem „Joga a medytacja chrześcijańska” odbyło się 30 września 2012 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

 

I do it

м.Запоріжжя, Олексій Васильонок

«I do it» — це проект, який спрямований на створення онлайн-порталу та випуск онлайн-журналу з інформацією про найцікавіші проекти, анонс майбутніх заходів та аналітичною інформацією для молоді. Таким чином проектна команда прагне підвищити рівень проінформованості студентської молоді міста Запоріжжя.

Школа молодого лідера

м. Луцьк, Олександр Швець

„Школа молодого лідера” – це проект, спрямований на старшокласників та активну молодь, яка хоче розвинути свої  лідерські якості та дізнатися про різні громадські організації та неформальну освіту. Молодь навчалась основам ораторської майстерності та публічного виступу, співпраці зі ЗМІ та як бути громадсько активним, творенню команди та самореалізації.

Знання історичних пам’яток

м.Брест, Євгеній Тіхонюк

«Знання історичних пам’яток» — це проект, який має на меті запропонувати білоруській молоді культурну альтернативу для проведення вільного часу і пропагування здорового культурного способу життя. Учасники проекту відвідують різні цікаві історичні місця та пам’ятки, про які вони недостатньо знають. Таким чином історія, культура та здоровий спосіб життя поєдналися в одне ціле.

 

Що з тією Рудою?/ Co z tą Rudą?

Руда Сльонзка, Польща, Домініка Кроліковська, Патриція Сюрда

Ruda Śląska, Polska, Dominika Królikowska, Patrycja Siurda

«Що з тією Рудою?» — міська гра, учасники якої отримали завдання відвідати неатрактивні місця у місті Руда Сльонзка і придумати креативну концепцію, як би, на їх думку, виглядало місто у 2070 році. Таким чином учасники навчалися фантазувати, мислити креативно та розвивати ідеї покращення життя у власному місті.

Gra miejska, której uczestnicy zaczynają swą misję od wysłuchania wiadomości od wiewiórki (opiekunki miasta Ruda Śląska), która przepowiada im, jak będzie wyglądało miasto w 2070 roku. Ruda Śląska bowiem będzie wyglądać zupełnie inaczej. Miasto będzie wymarłe, wszyscy młodzi wyjadą-uciekną, a pokolenie ich ojców umrze. Wszystko to spowodowane będzie zanikiem tożsamości mieszkańców z ich „małą ojczyzną”, całkowitą rutyną i wszechobecnym znudzeniem.

Алхімія натхнення/ Alchemia inspiracji

Kraków, Polska, Alina Skowera

м. Краків, Польща, Аліна Сковера

«Алхімія натхнення» — це проект, в рамках якого автори створили для молоді простір для обміну інтересами та захопленнями, розвитку нових ідей та отримання впевненості та віри у свої можливості. Під час майстер-класів у кав’ярні «Літеркі» можна було навчитися жонглерству, а також вивчити основи геокешингу та подорожування автостопом.

Autorzy projektu stworzyli w Krakowie przestrzeń, w której młodzi ludzie mogli wymieniać się zainteresowaniami, szukać nowych pasji i nabrać wiary w swoje możliwości. Podczas warsztatów w barze „Literki” można było m.in. nauczyć się żonglerki, a także poznać podstawy geocachingu i jeżdżenia autostopem.

Калейдоскоп захоплень

м.Мінськ, Білорусь. Анна Алексейчик

«Калейдоскоп захоплень» — це проект, який поєднав у собі два заходи – подорожі та програми неформальної освіти. Відео-проект про подорожі та відпочинок розповідав про можливості та переваги самостійних поїздок, починаючи із самостійного планування маршрута, бронювання готелів, замовлення квитків, завершуючи щасливим поверненням додому. Захід, присвячений неформальній освіті, ознайомив з програмами, доступними білоруській молоді, такі як Fialta, Civil Forum, Майстерня громадської активності, English Club, Екодім. Учасники зустрічей активно обговорювали запропоновані теми та ділились досвідом та знаннями.

 

Соціальна реклама за 24 години

м.Хмельницький, Степан Кушнір

Проект «24» пропонував створити рекламний продукт, який не нав’язував політичних уподобань, а спробував довести молоді важливість їх участі у виборах з допомогою соціальної реклами. Робота в рамках проекту «24» дала  можливість учасникам більш глибше зрозуміти корінь проблеми соціальної байдужості молоді, та спробувати знайти шляхи донесення мотиваційної інформації до цього сегмента суспільства.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: